Прецедент: генпрокурор США дозволив передати конфісковані гроші російського олігарха Україні

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд заявив, що конфісковані у підсанкційного російського олігарха Костянтина Малофєєва 5,4 мільйона доларів підуть на допомогу Україні. Це стане першою в історії передачею вилучених активів.

Як повідомляє CNNГарланд зробив цю заяву на зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним та представниками Міністерства юстиції. Засідання пройшло у Вашингтоні (щоб переглянути фото, доскрольте до кінця сторінки).

«Сьогодні я оголошую, що санкціонував першу в історії передачу конфіскованих російських активів для використання в Україні. Ці конфісковані активи пішли за оголошенням, яке я зробив у квітні минулого року, про звинувачення російського олігарха Костянтина Малофєєва в ухиленні від санкцій», – сказав Гарланд.

Як відомо, гроші з банківського рахунку Малофєєва, відкритого в США, було вилучено у червні 2022 року. Причина в тому, що він усіляко підтримував країну-агресора. Зокрема, доведено те, що бізнесмен фінансував військових РФ, які захопили Крим у 2014 році.

«З мого дозволу конфісковані кошти надалі будуть передані Держдепартаменту для підтримки народу України», – додав генпрокурор США.

Також він наголосив, що російські воєнні злочинці не знайдуть притулку в США.

Костін уже прокоментував заяву американського колеги.

«Ніякого імунітету й безкарності за міжнародні злочини не буде. Сьогодні ми спостерігаємо санкціонування передачі конфіскованих активів на суму 5,4 мільйона доларів США Державному департаменту з метою відновлення зруйнованої війною України», – сказав він, подякувавши США за рішучі зусилля та підтримку нашої країни.

«Український народ ніколи цього не забуде», – резюмував Костін.

Зазначимо, Малофєєв відомий у РФ як показово православний громадянин, він також володіє пропагандистським каналом «Царьград ТВ».

Прецедент: генпрокурор США дозволив передати конфісковані гроші російського олігарха Україні
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *