Прикордонники оприлюднили нову вимогу до чоловіків при перетині кордону

Чоловіки, які мають право на відстрочку від мобілізації, можуть перетинати кордон і виїжджати за межі України. Однак тепер з’явилася додаткова вимога від Державної прикордонної служби. При перетині кордону чоловіки мають пред’явити ще один документ.

Про що йдеться, прокоментував речник ДПС Андрій Демченко.

За словами Андрія Демченка, в Україні, як і раніше, діє законодавча норма, що дозволяє чоловікам, які мають відстрочку від мобілізації, перетинати державний кордон та виїжджати за межі країни. Водночас прикордонники і справді посилили вимоги при перетині кордону для чоловіків віком від 18 до 60 років. Не пропускають навіть інвалідів та багатодітних батьків.

Повідомлення по те, що багатьох осіб чоловічої статі перестали випускати з України, з’явилися ще в останні дні 2023 року. Виїжджати за межі України заборонили навіть водіям рейсових автобусів, які дотепер ледь не щодня безперешкодно перетинали кордон. Через це багато рейсів було затримано на кордоні, і багатьом водіям та пасажирам довелося зустріти Новий рік у черзі на прикордонному пункті пропуску.

Прикордонники оприлюднили нову вимогу до чоловіків при перетині кордону

За словами речника Державної прикордонної служби Андрія Демченка, право на перетин кордону зберігається за тими категоріями громадян, які перелічені в законі. Але тепер вони мусять мати при собі не лише документи, які підтверджують їхню інвалідність або їхню багатодітність, а ще й документ від ТЦК.

«Українські прикордонники можуть вимагати у чоловіків, яким дозволено перетинати кордон, зокрема у багатодітних батьків, витяг з протоколу ТЦК про відстрочку або запис про відтермінування у військовооблікових документах. Це пов’язано з випадками виявлення підроблених документів», — каже речник ДПС.

Отже, тепер усі чоловіки, навіть ті, що мають безумовне право на перетин кордону, мусять освіжити свої дані в ТЦК і заручитися дозволом від військових. За наявності документу від ТЦК проблем із перетином кордону не буде, запевнив Андрій Демченко.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *