Припинення надання консульських послуг військовозобов’язаним: в МЗС надали роз’яснення

У Міністерстві закордонних справ України надали роз’яснення щодо зупинення надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном. Зокрема, там зазначили, що це є тимчасовим кроком – прийняття заяв щодо консульських дій продовжиться після набуття чинності закону про мобілізацію (18 травня), але з урахуванням нових вимог і положень.

Роз’яснення щодо змін було опубліковано на сайті МЗС. У відомстві пояснили, що від вівторка, 23 квітня, припиняється прийом нових заяв на документи та інші послуги, окрім оформлення посвідчень особи для повернення до України, бо «строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття чинності» закону.

Надання цих послуг припиняється, бо необхідно внести технічні зміни до роботи інформаційно-комунікаційних систем міністерства.

Якщо громадянин подав заявку до 23 квітня, то її буде розглянуто та опрацьовано консульствами.

Після 18 травня надання консульських послуг для чоловіків призовного віку поновиться, але з урахуванням нових норм – закон вимагає, аби громадяни від 18 до 60 років за кордоном оновили свої дані.

Консульські послуги вони зможуть отримувати лише з одночасним оновленням персональних даних,про депортацію не йдеться. Тобто якщо чоловік оновив свої дані в ТЦК, він отримає доступ до консульських послуг після їхнього відновлення.

Механізм оновлення даних наразі визначають.

При цьому нововведення не стосуються чоловіків, які подають заяви на консульські послуги для своїх дітей.

Також тимчасові обмеження не стосуються надання консульської допомоги в разі надзвичайних ситуацій з українцями за кордоном.

Як повідомляв OBOZ.UA, з 23 квітня консульства України припинили надання послуг чоловікам призовного віку. У листі першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги йдеться, що обмеження пов’язані з війною РФ проти України з метою недопущення ухилення громадянами від боргу щодо врегулювання військового обліку.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків в Україні та за кордоном. За словами Кулеби, перебування за кордоном не звільняє від обов’язку захисту Батьківщини і, якщо чоловік виїхав, відгородившись від питання виживання України, але приходить і хоче отримати від неї послуги, «це так не працює».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *