Промислові підприємства через відключення електроенергії будуть переводити на роботу в нічну зміну

Енергосистему України не вдасться повернути у режим цілодобової роботи без обмежень, принаймні до весни. Отже усім українцям доведеться навчитися жити в умовах відключення електроенергії. А промисловим підприємствам доведеться скласти такий графік роботи, щоби зазнати якомога менших втрат. Кабмін пропонуватиме підприємствам перейти на роботу в нічну зміну.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

За словами голови Кабміну, уряд розробляє черговість відновлення цілодобового споживання. Промислові підприємства йдуть у цій черзі третіми — після об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів, що забезпечують боєздатність армії.

«Розуміємо, що така розстановка пріоритетів може викликати питання у бізнесу. Тому розробляємо рекомендації для промислового сектору, зокрема про часткове або повне переведення діяльності підприємств у нічні зміни», — зауважив прем’єр.

Промислові підприємства через відключення електроенергії будуть переводити на роботу в нічну зміну

Вночі, як відомо енергоспоживання різко знижується через те, що більшість людей відпочиває. Отже, вивільняється «ніша» для енергоспоживання. І цю нішу цілком могли б зайняти промислові підприємства, перенісши своє виробництво на нічний час. Таким чином вони могли би зберегти обсяги виробництва і, водночас, не перевантажувати енергосистему.

Крім того, очільник уряду обіцяє, що Міненергетики спільно з НКРЕКП, Антимонопольним комітетом та владою на місцях будуть реагувати на заяви громадян, що стосуються несправедливого розподілу енергії, зокрема, порушення пріоритетності енергоживлення споживачів.

Нагадаємо, в Міненерго розробили черговість відновлення нормального електропостачання. Населенню відновлюватимуть цілодобове живлення у четверту чергу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *