Рада ухвалила рішення. В Україні скасовують вечірню та заочну форми навчання: що відомо

Верховна Рада України ухвалила закон, який регулює вступ до закладів вищої освіти у 2024 році. З 2024 року буде скасовано набір абітурієнтів на вечірню та заочну форму навчання.

Про це повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) із посиланням на повідомлення народного депутата від Ярослава Железняка у Telegram.

Законопроєкт підтримали 285 депутатів. Відповідно до тексту закону, з 2024 року в університетах скасують вечірню та заочну форму навчання для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра та магістра.

Варто зазначити, що така форма навчання буде замінена іншою, більш сучасною.

Конкурсний відбір будуть проводитись за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року або вступних тестів 2022-2024 років.

Для зарахування абітурієнт повинен буде скласти іспити з української мови, математики, історії України та одного предмета на вибір (фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, література).

Крім того, здобувачі освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти у 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 навчальних роках, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Для учнів, які завершують здобуття початкової середньої освіти у 2024 році, проводиться державна підсумкова атестація в режимі пілотування.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *