Раніше все було не так: як виглядав бульвар Шевченка у Києві у 1930-50-з роках. Фото

У мережі показали, як виглядав Бульвар Тараса Шевченка (колишня назва Шосейний/Університетський та Бібіковський) у Києві, прокладений на початку 1840-х років.

Про це розповів у своєму Telegram-каналі відомий київський екскурсовод Кирило Степанець.

Бульвар Тараса Шевченка раніше мав інший вигляд. Колись він називався — Бібіковський бульвар, на честь Київського військового губернатора Д. Г. Бібікова. Але у 1919 році був перейменований на бульвар Тараса Шевченка.

На фото — бульвар Шевченка в 1930-1950-х роках.

Бульвар як міську вулицю прокладено в 1830 роках, уперше згадується 1834 року як Бульварне шосе. Фактично прокладений на початку 1840-х років відповідно до генерального плану Києва 1837 року.

Під час більшовицьких перейменувань вулиць міста 1919 року вулиця отримала назву бульвар Тараса Шевченка, на честь українського поета, письменника, художника Т. Г. Шевченка.

У році 1985 частину бульвару Тараса Шевченка між площею Перемог та Повітрофлотським шляхопроводом приєднали до колишнього Брест-Литовського проспекту, що тоді ж був перейменований на Проспект перемоги.

Бульвар Тараса Шевченка — єдина вулиця міста з перейменованих більшовиками у 1919 році, яка не змінила свою назву з набуттям незалежності України.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *