«Резонанс у суспільстві малоймовірний»: Веніславський пояснив логіку ухвалення правок до нового закону про мобілізацію

Комітет з питань національної безпеки, оборони і розвідки, який займався узагальненням законодавчих пропозицій щодо законопроєкту про мобілізацію в Україні, дуже добре справився із роботою. На думку представника зазначеного комітету Федора Веніславського, внесені зміни «дуже малоймовірно викличуть якийсь резонанс у суспільстві».

Так Веніславський відповів на запит OBOZ.UA. Депутат зазначив, що всі поправки «були досить збалансовані, і вони істотно покращать цей законопроєкт».

«Якщо подивитися на результати вчорашнього голосування, 30 з 31 поправки були підтримані конституційною більшістю у парламенті. Тобто 320-340 народних депутатів голосували за них, і лише питання звільнення з військової служби було сприйнято по-різному і 227 голосів за це подано. Я думаю, якраз це і відображає реальні настрої в суспільстві», – зазначив парламентарій.

Веніславський пояснив, що бажання, щоб воїни повернулися з фронту додому вже тепер, цілком зрозуміло, проте наразі «ми ведемо війну за фактично наше самозбереження». Тож говорити про звільнення з армії на даний момент передчасно.

Тому й було ухвалено таке рішення, сказав депутат. Нагадаємо, що Верховна Рада 283 голосамиухвалила новий закон про мобілізацію, але перед цим 227 голосами затвердила правку про вилучення з документа норми про терміни служби.

«Загалом усі поправки були досить збалансовані, вони істотно покращать цей законопроєкт і забезпечать насамперед повноту обліку військовозобов’язаних у відповідних реєстрах, щоб ми, як держава, розуміли, хто може бути призваний на військову службу, хто має право на відстрочку, хто заброньований, кому стан здоров’я не дозволяє служити тощо. Тому саме з цією метою ми передбачили необхідність оновлення персональних даних військовозобов’язаних протягом 60 днів», – додав Веніславський.

Як повідомляв OBOZ.UA, за визначенням Веніславського, термін «демобілізація» під час війни з РФ не є актуальним, натомість може йтися лише про додаткові підстави для звільнення з військової служби. Тому уряду було доручено розробити і внести на розгляд Верховної Ради відповідний закон, який і буде регулювати питання звільнення захисників, які воюють на фронті.

Між іншим, депутат Олексій Гончаренко вважає, що ухвалення закону без норми про терміни служби може мати негативні наслідки для морального духу Сил оборони. На його думку, кількість добровольців зменшиться, а ухилянтів, навпаки, побільшає.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *