Роботодавці змушені збільшувати зарплати через брак персоналу

В Україні спостерігається посилення дефіциту робочої сили на ринку праці. Якщо минулого року роботодавці скаржилися на нестачу персоналу, то сьогодні це вважається однією з найгостріших проблем розвитку бізнесу. В результаті багато компаній змушені переглядати свої заробітні плати.

Про це пише OBOZ.UA.

Експерти зазначають, що наразі кількість вакансій перевищує рівень до початку повномасштабної війни. Наприклад, на work.ua на березень 2021 року було зареєстровано 72,8 тисяч вакансій, а зараз уже 94,8 тисяч. Портал robota.ua також відзначає збільшення кількості нових вакансій: у березні 2021 року було до 19 тисяч, а зараз – 26,8 тисяч.

Проте кількість активних претендентів скоротилася вдвічі. Наприклад, на work.ua у березні 2021 року їх було близько 110 тисяч, а зараз – 58,7 тисяч. Таким чином, зараз на 10 нових вакансій припадає приблизно 14 резюме, тоді як до початку війни на одну вакансію припадало 24 резюме.

Європейська бізнес-асоціація, одне з найбільших об’єднань роботодавців, також наголошує на проблемах з пошуком персоналу. Зокрема, на співбесідах з кандидатами стало звичним питання щодо наявності інших пропозицій від роботодавців та часу на ухвалення рішення. Дуже часто кандидат вже наступного дня приймає пропозицію від іншої компанії.

Наталія Слинько, операційний директор компанії grc, заявила, що стало поширеним явищем переманювання співробітників у конкурентів. Головним інструментом для цього є пропозиція вищої заробітної плати.

Крім цього, низка компаній більше не може збільшувати фонд оплати праці через досягнення певних лімітів. Водночас кандидати, які очікують більш високих зарплат, створюють розрив між очікуваною та запропонованою компаніями заробітною платою.

Наразі середня зарплата в Україні досягла рівня 20 тисяч гривень. Проте у Державній службі статистики інформація більше не публікується.

Експерт зазначає, що пошук співробітників із досвідом роботи на аналогічній посаді стає дедалі складнішим. Це застосовується як до робітничих професій, так і до офісних працівників.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *