Роботодавці не хочуть платити українцям гарні зарплати: люди незадоволені тим, що їм пропонують

Українці незадоволені зарплатами, які їм пропонують роботодавці. Невідповідність цих сум бажаному рівню оплати їхньої праці є основною проблемою, з якою люди стикаються під час пошуку роботи.

Про це йдеться у результатах дослідження великого кадрового порталу. За ними, незадоволені пропонованими зарплатами 41% учасників опитування.

При цьому наголошується: більшість українців не згодні знижувати свої зарплатні вимоги, навіть якщо виникнуть труднощі з пошуком нової роботи. Про це заявили 62% учасників дослідження.

Водночас, 15% респондентів готові знизити свої очікування лише на 5%. Кожен десятий претендент – на 6-15%. Тих же, хто готовий поступитися на 16-25% зарплати лише 5%.

Більшість українців не згодні знижувати свої зарплатні вимоги

Роботодавці хочуть мотивувати працювати не лише грошима

Водночас, зазначається, роботодавці намагаються «утримувати баланс матеріальної та нематеріальної мотивації». А дехто готується до впровадження системи чіткої прив’язки зарплати до фактичного результату роботи.

«Це дозволить працівникам впливати на свій заробіток, а нам як бізнесу контролювати фонд оплати праці. Також ми постійно аналізуємо ринкові зарплати, щоб тримати руку на пульсі ринкових умов та не допускати недооцінки наших працівників», – розповіла директорка з персоналу «Ватаг Груп» Лілія Мелікян.

Як змінилися зарплати українців

Водночас лише 28% українців повідомили, що нині у повному обсязі отримують ту ж зарплату, що й до повномасштабної війни. У інших відбулися зміни – причому, як у бік підвищення, і зниження оплати праці.

Так, 9% опитаних повідомили про зростання зарплати на 10-30%. А крім того:

  • 7% стали отримувати більше з урахуванням їхньої індивідуальної ефективності;
  • 4% розповіли про підвищення більш як на 40%;
  • у 5% зарплата зросла лише за рахунок індексації;
  • 3% повідомили про підвищення на 5%.

Про скорочення зарплати на 10-30% повідомили 12% опитаних. Про те, що стали одержувати менше на 50% – 8%.

На 40-50% зарплати зменшились у 7% опитаних. На 5% скоротилися зарплати 3% респондентів.

Як змінилися зарплати українців
Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *