Розікрали 117 млн грн при закупівлі кабелів «Укрзалізниці»: НАБУ і САП викрили дві злочинні групи

Семеро осіб отримали підозри у завданні 117 млн грн збитків. До схеми закупівлі кабелів за завищеними цінами, причетні в тому числі 2 працівники АТ «Укрзалізниця»

Про це повідомило Національне антикорупційне бюро. Дії осіб кваліфікували за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Встановлено, що 2021 року підприємець розробив незаконну схему заволодіння коштами «Укрзалізниці» під час постачання продукції за завищеними цінами. Для реалізації злочинної схеми підозрюваний вступив у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої входила посадова особа АТ «Укрзалізниця», а також інші особи, які здійснювали неформальний контроль за діяльністю компанії.

У результаті домовленостей через так званий «бек-офіс» АТ «Укрзалізниця» уклала договори з трьома підконтрольними підприємцю компаніями, які поставили продукцію за цінами, вище ринкових.

Розікрали 117 млн грн при закупівлі кабелів "Укрзалізниці": НАБУ і САП викрили дві злочинні групи

«При цьому самі компанії продукцію не виробляли, а закуповували через низку фірм-прокладок у виробників, зокрема контрольованих.

Саме це і дозволило махінаторам штучно збільшувати вартість продукції.

«Через успішну реалізацію цієї схеми «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 117 млн грн», — зазначили в Антикорупційному бюро.

В НАБУ додали, що вживаються заходи щодо встановлення інших причетних до цієї оборудки осіб.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили бізнесмена з Прикарпаття про підозру в організації розкрадань на 14,8 млн грн під час будівництва школи у селі Чукалівка Івано-Франківської області в рамках держпрограми «Велике будівництво».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *