Росія завдала Україні величезної шкоди: відновлювати ДніпроГЕС будуть роками

Після того, як 22 березня ДніпроГЕС було атаковано Росією, станція так і не поновила роботу. А на її повноцінне відновлення підуть роки.

Про це повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Він зазначив: однак ситуація на самій греблі ДніпроГЕС контрольована. А загрози прориву немає.

«Наразі Дніпровська ГЕС не працює. На сьогодні не можемо розібрати усі завали, оскільки і перекриття, і стіни з підкрановими балками похилилися на машинний зал. Необхідно демонтувати верхню частину машзалу, аби можна було дістатись до нижньої», – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується: остаточні обсяги завданих станції пошкоджень поки не зрозумілі. Для їхнього встановлення буде проведено ретельне обстеження.

«Проте вже точно відомо, що для відновлення станції будуть потрібні великі кошти і тривалий час. …На відновлення ДніпроГЕС потрібні роки», – визнали в «Укргідроенерго».

На повноцінне відновлення атакованої Росією ДніпроГЕС підуть роки

Наймасштабніша атака РФ на енергетику України

Загалом атака РФ по об’єктах енергетичної інфраструктури 22 березня стала найбільшою за весь час повномасштабної війни. Удари було здійснено по:

  • близько 20 підстанціях;
  • електростанціях;
  • ДніпроГЕС.

Проте загалом Україна витримала удар. Як розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, завдяки додатковому захисту енергооб’єктів, енергосистема залишилася цільною.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *