росія запустила по Україні ракети з бомбардувальників Ту-95МС і «Калібри»: на Київщині працюють сили ППО

Вранці в четвер, 15 лютого, в Україні було оголошено масштабну повітряну тривогу. Російські окупанти підняли в небо стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та здійснили пуски крилатих ракет типу Х-101/555/55, а також спрямували «Калібри».

Про це попередили Повітряні сили Збройних сил України у Telegram. Українців закликали бути у укриттях. Станом на 04:45 тривогу було оголошено у більшості областей.

Росія запустила по Україні ракети з бомбардувальників Ту-95МС і "Калібри": на Київщині працювали сили ППО

О 01:50 військові повідомили, що було зафіксовано зліт кількох Ту-95МС з аеродрому Оленья (Мурманська область Росії). За даними моніторингових каналів, йдеться про 7 бомбардувальників. О 04.20 літаки вийшли на пускові рубежі в районі Каспію.

«Ракетна небезпека у південних та східних областях через загрозу пусків крилатих ракет з літаків Ту-95МС. Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги!» – сказано у повідомленні.

«Попередньо о 04:20 здійснено пуски ракет типу Х-101/555/55 з Ту-95 з району Каспію. Очікуємо входження крилатих ракет у повітряний простір за годину», – написав моніторинговий канал «Монітор«.

Паралельно цьому ворог також запустив Україною ракети «Калібр». Вони увійшли до повітряного простору тимчасово окупованої Запорізької області.

«Ймовірно, залітатимуть через Енергодар/Васильівку протягом наступних 10-20 хвилин. Загроза щодо ракет – Запорізька, Дніпропетровська області. Потрібно подбати про укриття на наступну годину-півтори», – повідомив Telegram-канал «Николаевский Ванек».

Близько 06:00 у ПС ЗСУ сповістили, що ворожі ракети маневрують із Житомирщини на Київ, з Сумщини в напрямку Полтавщини, з Київської області на Черкаську, Вінницьку та Житомирську. Військові попережжали про рух ракети на Рівне, а також, імовірно, Х-59 – в напрямку Дніпра.

Росія запустила по Україні ракети з бомбардувальників Ту-95МС і "Калібри": на Київщині працювали сили ППО

У КМВА попередили, що в Київській області працюють сили протиповітряної оборони.

«Повітряна тривога триває! В області, на підступах до Києва працює ППО. Перебувайте в укриттях до відбою повітряної тривоги!» – йшлося у повідомленні.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *