Різниця в розмірі пенсій в два рази: де в Україні платять найбільше

В Україні розмір пенсій в різних регіонах відрізняється в кілька разів. У столиці в середньому отримують 4,7 тис. грн, водночас в Чернігівській області всього 2,2 тис. грн.

 

Про це йдеться в довідкових даних Пенсійного фонду України. Розмір пенсії залежить від двох показників: стажу і розміру зарплати. З огляду на те, що в Києві середня зарплата традиційно вища, ніж в інших регіонах, тут також найвища середня пенсія.

Які пенсії в Україні

Середній розмір пенсій при цьому становить 3,5 тис. грн. Традиційно найбільше отримують судді – 67,9 тис. грн. Вони, на відміну від простих українців, отримують виплати за особливими правилами.

Нагадаємо, що українські пенсіонери, які зараз отримують не менш ніж 9090 грн, після 1 березня можуть претендувати на надбавку в розмірі близько 1000 грн. Усього перерахунок зачепить 8 млн українців (з 11,4 млн пенсіонерів), а середній розмір надбавки становитиме 308 грн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з 1 липня прожитковий мінімум для непрацездатних підвищать на 85 грн. У підсумку мінімальна пенсія збільшиться на 85 грн до 1854 грн, а максимальна – на 850 грн до 18 540 грн.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *