Смартфони для вакцинованих українців: держава виділить гроші на власне виробництво гаджетів

Вартість смартфонів для вакцинованих українців віком від 60 років, яким Володимир Зеленський пообіцяв роздати безкоштовні пристрої у 2022 році, становитиме понад 1 млрд доларів, і ще близько 4 млрд грн на рік підуть на обслуговування гаджетів. Такі цифри озвучив радник Президента України Володимира Зеленського з питань економічних питань Олег Устенко.

Смартфони для вакцинованих українців: держава виділить гроші на власне виробництво гаджетів - today.ua
 

Записатися на чергу на отримання смартфона можна буде вже з квітня. Які саме пристрої отримають українські пенсіонери, поки що не відомо, але раніше повідомлялося про те, що вони будуть обладнані передньою камерою 8 мегапікселів, щоб смартфон міг виконувати ідентифікацію користувача по обличчю, а також усі гаджети матимуть доступ до інтернету.

За словами радника президента, закупівля смартфонів для вакцинованих пенсіонерів в Україні буде централізованою. Кошти на це будуть витрачені бюджетні. Постачальника оберуть у результаті проведення тендеру.

Олег Устенко впевнений, що значна частина українців пенсійного віку вже забезпечена смартфонами, до того ж не всі вакцинуються, а є ще ті, хто принципово не хоче користуватися смартфонами. З 6,5 млн пенсіонерів розраховують, що в чергу на отримання смартфона запишуться близько 6 мільйонів громадян.

Економіст Олександр Охріменко вважає, що ініціатива держави коштуватиме дуже дорого. Він зазначив, що в Україні також є власний бренд смартфонів (Sigma Mobile), середня ціна пристроїв якого становить трохи більше ніж 2 000 грн, тому не виключено, що держава скористається шансом і вкладе гроші в розвиток українського виробника гаджетів, тим більше з урахуванням того, на скільки дорожчає логістика та загалом вартість смартфонів у світі.

Українські виробники купують імпортні складові, деталі, програмне забезпечення, а зараз ціни рекордно зростають. Наприклад, розробка програмного забезпечення та пристроїв Sigma Mobile відбувається в Україні, а виробництво – у Китаї.

Експерти припускають, що для програми, анонсованої президентом, можна купити недорогі китайські гаджети. На AliExpress є смартфони з камерою та підключенням до інтернету за $45.

Ще один варіант – запропонувати іноземним компаніям відкрити виробництво в Україні з прицілом виходу на ринки ЄС та СНД. Вони відразу ж отримають велике держзамовлення та зможуть заявити про себе.

У будь-якому разі смартфон, вироблений в Україні, обійдеться державі дешевше, бо частина витрачених грошей повернеться у вигляді податків, які сплатять до бюджету України. Навіть якщо деталі буде привезено з-за кордону, але кінцеве складання буде в Україні — це вже значна інвестиція в нашу економіку.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *