Соціальна допомога замість пенсії: яку виплату отримають українці, що працювали неофіційно

В Україні громадянам потрібно накопичити страховий стаж, щоб розраховувати на пенсію. Причому з кожним роком вимоги до його тривалості збільшуватимуться на 12 місяців – аж до 2028-го. Стало відомо, на яку виплату можуть розраховувати громадяни, які працювали неофіційно.

Мінімальний стаж, з яким можна вийти на заслужений відпочинок – 15 років. За наявності цього періоду офіційної праці, можна стати пенсіонером у 65-річному віці.

Щоб вийти на пенсію в 60 років, у 2024-му потрібно накопичити щонайменше 31 рік страхового стажу, у 2025-му – 32 роки, у 2026-му – 33 роки, у 2027-му – 34 роки, а у 2028-му – 35 років.

Соціальна допомога замість пенсії: яку виплату отримають українці, що працювали неофіційно

Якщо в українця не вистачає страхового стажу, але він досяг пенсійного віку, може розраховувати лише не соціальну допомогу. Її видають не на постійній основі, а тимчасово – на 6 місяців.

Виплата передбачена у розмірі, який становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на особу за попередні пів року. Ця сума не може перевищувати прожитковий мінімум для працездатних українців. Як відомо, у 2024 році це 2361 грн.

Також стало відомо, що якщо в українця 40 або більше років страхового стажу, він зможе стати пенсіонером незалежно від віку. Щоб дізнатися можливий вік виходу на пенсію та перевірити свій стаж, слід пройти реєстрацію в особистому кабінеті Пенсійного фонду України.

Соціальна допомога замість пенсії: яку виплату отримають українці, що працювали неофіційно

Нагадаємо, що українці, які офіційно не працевлаштовані, можуть самостійно накопичувати страховий стаж, сплачуючи єдиний соціальний внесок. У поточному році він становить 1760 грн – це 22% від мінімальної зарплати, яка з 1 квітня зросла з 7100 грн до 8000 грн.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *