Спійманий на хабарі у $3 млн голова Верховного суду отримував гроші за рішення на користь Жеваго – ЗМІ

Голова Верховного суду Всеволод Князєв, якого напередодні було затримано під час отримання хабара у розмірі 2,7 млн доларів США, брав гроші за рішення на користь олігарха Костянтина Жеваго. Йдеться про справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo, яку розглядала Велика Палата ВС.

Про це повідомило видання ZN.ua. Більш детальну інформацію щодо цього питання бюро має повідомити вже 16 травня.

Спійманий на хабарі у $3 млн голова Верховного суду отримував гроші за рішення на користь Жеваго – ЗМІ

Раніше ВС своїм рішенням залишив зазначені акції пов’язаним із Жеваго компаніям, скасувавши визнання недійсними договорів купівлі-продажу, укладених 20 років тому. Наразі, за даними видання, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. 

Нагадаємо: про затримання Князєва напередодні повідомили у правоохоронних органах. Йдеться про найбільшу корупційну схему, в якій замішані вище керівництво та рядові судді. 

Силовики провели обшуки за місцем проживання Князєва. Всю суму готівкою описали та конфіскували.

Спійманий на хабарі у $3 млн голова Верховного суду отримував гроші за рішення на користь Жеваго – ЗМІ

Зауважимо, що згідно з відкритими даними, офіційна зарплата 20 суддів Верховного суду становить від 357 тис. до 742 тис. грн щомісяця. Оклад та премії голови вищого суду перевищують 670 тис./міс.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Україна видала ордер на арешт Жеваго у 2019 році, міжнародний ордер він отримав у 2021 році. ДБР заявило, що мільярдер перебуває в розшуку за підозрою в розкраданнях і відмиванні грошей, пов’язаних зі зникненням 113 млн доларів із збанкрутілого банку «Фінанси та кредит».

– мільярдера Костянтина Жеваго затримали 27 грудня в одному з готелів Куршавеля представники кримінальної поліції Франції. Бізнесмен намагався оскаржити правомірність затримання, проте погодився пройти разом із представниками компетентних органів країни;

– у січні французький суд випустив під заставу українського мільярдера Костянтина Жеваго. Рішення було ухвалено незадовго до слухань у справі про екстрадицію олігарха. Його звільнили під заставу 1 млн євро;

– Франція відмовила Україні в екстрадиції олігарха Костянтина Жеваго через війну. На думку французів, Україна не зможе гарантувати основних свобод під час судового процесу над Жеваго.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *