Стало відомо, кому найбільше довіряють українці, а кому — не вірять зовсім

Втрата довіри суспільства до Збройних сил, президента чи інституцій влади може стати серйозною проблемою і мати негативні наслідки. Для перемоги України над найбільшим нашим ворогом згуртуватися й мислити «тверезо» потрібно не тільки звичайним громадянам, але й усім, хто «стоїть при владі».

РБК-Україна (проект Styler) дослідило результати всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) впродовж 30 вересня — 13 жовтня 2023 року, і розповідає, кому нині найбільше довіряють українці.

Кому українці довіряють найбільше

Результати опитування свідчать про те, що найбільше українці сьогодні довіряють Збройним силам (таке твердження підтримали 94% громадян).

Це й не дивно, адже віра у ЗСУ та підтримка наших військовослужбовців — запорука якнайшвидшої перемоги над ворогом.

Довіра до Збройних сил є напрочуд важливою в умовах війни, адже сприяє стабільності та відносному спокою в суспільстві, допомагає громадянам відчувати, що їхні інтереси та безпека — незабуті.

На другому місці — волонтери. Їм довіряють 87% опитуваних українців, адже волонтери є надійним тилом для наших військових.

Інколи лише їм під силу дістати необхідне обмундирування чи обладнання, зібрати гроші для чергових закордонних закупів, або ж сплести достатню кількість маскувальних сіток чи кікімор.

Третє місце в рейтингу посів президент Володимир Зеленський. Йому довіряють 76% громадян.

Цікаво, що з травня 2022 року рівень довіри до глави держави насправді суттєво впав, адже тоді йому довіряли 91% респондентів.

Стало відомо, кому найбільше довіряють українці, а кому - не вірять зовсім

ЗСУ — на першому місці (інфографіка: КМІС)

Хто пасе задніх

Довіряти менше (від травня минулого року) українці стали й інституціям центральної влади:

  • з 74% до 39% впав рівень довіри українців до уряду (Кабінету міністрів)
  • з 58% до 21% — до парламенту (Верховної Ради)

А ось ставлення українців до місцевої влади — стабільне. Як у травні 2022 року, так і в жовтні 2023 року їй довіряють 50% українців (при цьому не довіряють — 46%).

Водночас суттєво впала довіра громадян до телемарафону «Єдині новини». Нині йому довіряють лише 48% опитуваних (проти 69% у травні 2022 року).

При цьому суттєво збільшилась кількість людей, які телемарафону не довіряють (з 12% до 39%).

Стало відомо, кому найбільше довіряють українці, а кому - не вірять зовсімСкріншот

Чи різниться ситуація залежно від регіону

Довіра українців до ЗСУ — практично однакова у всіх регіонах України. Військовослужбовцям та їхньому командуванню довіряє більшість населення.

Практично зберігається єдність серед наших громадян у ставленні і до волонтерів, і до президента.

Водночас в цілому, на думку експертів, серед українців спостерігаються більш критичні погляди (у порівнянні з травнем минулого року).

Рівень довіри до інституцій показує, що критика громадян перш за все фокусується саме на Кабміні та ВРУ. Важливо, що такі настрої не трансформуються у вимогу проведення виборів.

Навпаки, більшість українців вважають, що вибори — не на часі, а пріоритетом є перемога України над ворогом.

Стало відомо, кому найбільше довіряють українці, а кому - не вірять зовсімВолонтерам найбільше довіряють на сході (інфографіка: КМІС)

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *