Субсидії в Україні: що змінилося для переселенців та сімей біженців

У Пенсійному фонді України заявили, що переселенці під час подання заявки на отримання субсидії не зобов’язані надавати договір з орендодавцем.

За словами начальниці управління надання житлових пільг ПФУ Олени Краснової, натомість представники місцевого самоврядування самостійно відвідають житло заявника для складання акту огляду житлових умов.

В ефірі національного марафону Краснова пояснила, що на основі цього акту буде визначено розмір соціальної допомоги. Для відвідування представниками місцевого самоврядування орендованого житла не потрібен окремий дозвіл від орендодавця. Однак субсидування оплати комунальних послуг може здійснюватись лише за однією адресою: або за адресою фактичного проживання, або за адресою реєстрації.

Громадяни, які залишили Україну через російську військову агресію, також мають право на соціальні виплати під час військового стану та на двомісячний період після його закінчення. Але комунальні нормативи на біженців не розраховуються. Тобто якщо дружина з дитиною опинилися за кордоном, а чоловік залишився в квартирі в Україні, то соціальні норми, на які буде призначено виплату субсидії, братимуться лише на одну особу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *