Суддя Окружного адмінсуду Києва має громадянство Росії — журналістське розслідування

Суддя Аріна Літвінова, яка працювала в ліквідованому Окружному адміністративному суді Києва і зараз має чинний статус судді, є громадянкою Росії. Паспорт країни-агресора вона отримала у 2002 році. 

Про це повідомляє проєкт журналістських розслідувань «Схеми»

Українська суддя з російським паспортом 

Під час розслідування з’ясувалося, що Літвінова оформила російське громадянство, пропрацювавши три роки у Вищому арбітражному суді України. Російський паспорт суддя забирала в Єкатеринбурзі.  

null
Витяг з «Роспаспорту». Фото: «Схеми»

Журналісти оприлюднили фотодокази — витяги з російських реєстрів. Зокрема, копію заяви про видачу російського паспорта громадянці Літвіновій. 

null
Витяг з «Роспаспорту». Фото: «Схеми»

А це дані з Федеральної міграційної служби РФ. У документі зазначено, що Аріна Літвінова зареєстрована в Єкатеринбурзі.

null
Витяг з «Роспаспорту». Фото: «Схеми»

Нагадаємо, Окружний адмінсуд Києва був ліквідований у грудні 2022 року.  Судді досі очікують на перекваліфікацію, при цьому вони отримують заробітну плату. 

«Зокрема, Аріна Літвінова, відповідно до поданої нею декларації за 2023 рік, коли вона не здійснювала правосуддя, отримала 1,6 мільйона гривень заробітної плати», — пишуть журналісти-розслідувачі. 

null
Анкета судді Літвінової. Фото: «Схеми»

«Схеми» зв’язалися з Літвіновою телефоном і запитали про російське громадянство. Суддя коротко відповіла, що «це якась провокація», і поклала слухавку. На подальші телефонні дзвінки та повідомлення вона не відповідає. 

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *