Сьогодні — День соборності України: історія виникнення традиції й свята (відео)

У неділю, 22 січня 2023 року, Україна відзначає державне свято День соборності.

Історія свята пов’язана з прийняттям найважливішого державного документа 100 років тому. У січні 1918 року на колишніх землях Російської імперії була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб’єднувальний договір.

Сто лет назад УНР и ЗУНР провозгласили Акт объединения, а потом утратили  соборность

Акт Злуки УНР та ЗУНР в газетних статтях: львівський архів виклав документи

Акт Злуки УНР і ЗУНР | Факти ICTV

22 січня 1918 був підписаний IV універсал Української центральної Ради, що проголосив повну незалежність УНР, а рівно через рік в Києві на Софійській площі був проголошений Акт возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

День Соборності України: історія виникнення традиції й свята -  Новоград-Волинський - Офіційний SMART-портал міста

Через 70 років, в 1990-му, мільйони українців, взявшись за руки, вперше створили живий ланцюг від сходу до заходу країни. Вона стала символом єдності України, а традиція ця триває з року в рік.

До Дня Злуки, спільно з Центральним Державним Кінофотофоно архівом України було створено фільм, аби нагадати про один з найголовніших каменів в фундаменті нашої Незалежності.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *