Сєвєродонецька і Первомайська більше не буде: у Раді підтримали перейменування 7 міст і 44 селищ

Комітет Верховної Ради з питань місцевого самоврядування підтримав перейменування в Україні 7 міст і 44 селища. Нові назви запропонували населенным пунктам через «невідповідність стандартам державної мови чи символіку російської імперської політики».

Про це повідомив член зазначеного комітету Роман Лозинський. Він уточнив, що на перейменування не треба багато грошей, бо «крім в’їзних табличок в місто і декількох ще моментів, ніяких додаткових витрат бюджет не понесе».

Також Лозинський додав, що мешканцям перейменованих населених пунктів не потрібно змінювати документи, в яких значиться стара назва. «Всі документи чинні, не потрібно йти в ЦНАПи, перереєстровуватися, для юридичних осіб будь-які зміни в документах з часом будуть безкоштовними», – пообіцяв нардеп.

Зокрема, Комітет запропонував перейменування:

  • Сєвєродонецьк (Луганська область) у Сіверськодонецьк;
  • Первомайськ (Луганська область) у Сокологірськ;
  • Першотравенськ (Дніпропетровська область) у Шахтарське;
  • Дружба (Сумська область) у Журавське;
  • Красноград (Харківська область) у Берестин;
  • Первомайський (Харківська область) у Златопіль;
  • Ватутіне (Черкаська область) у Багачеве.

Але тепер за те, аби ці міста отримали такі назви, повинна проголосувати Верховна Рада.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше цей же Комітет пропонував перейменвання Червонограду у Шептицький, а столичні Бровари у Броварі. Серед інших, він такж запропонував селищу Надеждівка надати назву Шампань, щоб, як кажуть самі депутати, «вино з Надеждівки стало шампанським».

А тим часом у музеї історії України у Другій світовій війні в Києві планується демонтувати усі пам’ятники й елементи радянської пропаганди. Крім того, тут хочуть провести впорядкування простору всього Меморіального комплексу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *