Тарифи на електроенергію можуть зрости до закінчення війни: причини

В Україні на період воєнного стану запроваджено мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги, але на ціни на електроенергію заборона не поширюється. Це означає, що тарифи світ можуть зрости до завершення війни.

Про це пише apostrophe.

«Тарифи на електроенергію треба збільшувати. У цьому гостра потреба, і так буде найкраще для країни загалом», розповів у коментарі виданню директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Він зазначив, що енергетичну інфраструктуру України розбито, тому її фінансування дозволить швидше відновити енергосистему. Якщо ж шукати додаткового фінансування, відновлення може зайняти роки.

Омельченко зазначив, що українці в принципі могли б платити за електроенергію більше, і це ніяк не суттєво не позначилося б на їхньому сімейному бюджеті.

«На мій погляд, наші люди витрачають на алкоголь, тютюн, бензин і мобільний зв’язок набагато більше, ніж на електроенергію. І якби кожна сім’я витрачала на місяць на 100 грн. більше на електроенергію, то благополуччя сім’ї від цього не змінилося б. Ці 100 гривень від кожної родини – вони б суттєво покращили ситуацію, стабілізували роботу підприємств, і ті швидше могли б відновлювати енергосистему”, – переконаний експерт.

Також він додав, що Захід уже втомлюється фінансувати Україну, тому українцям потрібно вчитися брати такі витрати на себе. Причому це стосується не лише побутових, а й виробничих споживачів, адже зараз великі виробники, які в принципі могли б оплачувати за електроенергії та за звичайними цінами, отримують суттєві пільги.

«Тому Україна має створити певну економічну модель, яка б самозабезпечувала енергетиків для покриття витрат та інвестицій. Адже, зрештою, ми ризикуємо залишитися без енергетики взагалі. Наприклад, зробити ціни на електроенергію для великих промислових підприємств не втричі нижчими від європейських, а принаймні в 2,1-2,3 рази нижче. Це суттєво вплинуло б на стабілізацію системи. Була б більша надійність енергопостачання, можливість закуповувати якесь обладнання», — підсумував Омельченко.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *