Тариф на електроенергію в Україні підвищать: скільки доведеться платити

Тариф на електроенергію в Україні можуть підвищити вже у червні. При цьому ціна збільшиться з 2,64 до 3,5 грн за кВт*год.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Остаточне рішення щодо вартості електроенергії ще не ухвалили. Серед можливих варіантів підвищення тарифу для всіх до 3,5 грн. Також розглядають можливість повернути диференційований тариф.

Він припускає, що платитимуть більше ті, хто використовує більше струму. Проте при цьому, щоб отримати кошти на відновлення енергосистеми, ціни необхідно підвищити всім.

Міненерго звернулось до українців: що має зробити кожен

«Аби уникнути аварійних відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00)», – йдеться у заяві Міністерства енергетики.

Якщо кожен українець скоротить споживання струму хоча б на 30%, це дасть можливість уникнути (або значно скоротити) період відключень. Важливо:

  • відмовитись від використання потужних електроприладів (кухонних приладів, пральних машинок, обігрівачів, кондиціонерів тощо) в піковий період споживання;
  • вмикати світло тільки в тих приміщеннях, де ви перебуваєте (лампи замінити на енергозберігальні);
  • за можливості максимально скоротити все споживання електроенергії в зазначений період.

Також традиційно енергетики радять купувати тільки енергоефективну техніку (клас енергоефективності «А» та вище), замінити всі лампи на енергоефективні, встановити датчики руху. Головне, що варто пам’ятати кожному: вибір стоїть між тим, щоб споживати економно або звикати до постійних відключень.

Крім того, щоб знайти довгострокове рішення, відновити станції, реформувати систему енергогенерації тощо, необхідні інвестиції у мільярди доларів. І тільки за рахунок допомоги партнерів обійтись не вдасться. Тариф для населення поступово зросте щонайменше до рівня собівартості. І перший етап зростання тарифу може відбутися вже з 1 червня. Тому якщо навчитись використовувати струм ощадливо, це допоможе не тільки підтримати енергосистему, але і скоротити суми у платіжках.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *