Тариф на електроенергію в Україні: у Міненерго розповіли, що буде з ціною

В Україні чинний тариф на електроенергію в 2,64 грн за кВт*годину зафіксовано до квітня. Однак і після цього вартість комунальних послуг не планують переглядати.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Україні доведеться змінювати енергосистему: в умовах постійної загрози треба будувати нову генерацію. Має працювати система невеликих, розповсюджених електростанцій. Серед останніх змін – скасування мораторія на відключення електроенергії за борги. При тому, як показала практика, найбільше боргів не в прифронтових регіонах.

«Поки діяв мораторій, чомусь споживачі подумали, що це дозвіл на несплату рахунків за електроенергію. І генерація, і постачання електроенергії це ж не безкоштовна послуга… Інакше як ми будемо вирішувати проблеми, які все ще існують», – поясняють в Міненерго.

Водночас чутки про ймовірне підвищення цін Міненерго регулярно спростовує. Ще кілька тижнів тому міністр енергетики Герман Галущенко нагадав, що чинна ціна зафіксована до квітня. У квітні будуть орієнтуватися за ситуацією, проте жодних планів змінювати ціну станом на зараз немає. Зазвичай напередодні підвищення тарифів відбувається жваве обговорення, чиновники пояснюють причини зростання тарифів. А проекти змін «витікають» у ЗМІ ще до офіційного опублікування.

У Міненерго вважають, що новини про підвищення тарифів розповсюджують у тому числі і для дестабілізації ситуації. «Жодної підготовки, обговорення, розрахунків потенціального підвищення не здійснюється», – зазначили в відомстві.

І хоча ситуація в енергосистемі все ще складна, такої потреби підвищувати тариф, як була минулого року, вже немає. Крім того, як показує практика останніх років, щорічне зростання вартості електроенергії не відбувається навіть у дуже складних обставинах.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *