Техніка може згоріти: українців попередили, які прилади не можна підключати до генератора

Українці змушені жити в умовах регулярних відключень електроенергії. Багато хто вже купив генератори, які можна встановлюють у приватних будинках. Але далеко не всі прилади можна підключати до пристрою – побутова техніка може згоріти.

Генератор може на виході видавати нестабільну напругу. Це означає, що до нього небажано підключати прилади, чутливі до перепадів електрики. Експерти назвали найвразливішими котли опалення, комп’ютери, холодильники, циркуляційні насоси для системи опалення, медичне обладнання, аудіо- та відеотехніку. Стало відомо, як вирішити проблему.

Зазначені пристрої працюють у вузькому діапазоні вихідної напруги і потребують стабільних параметрів змінного струму. Їх не рекомендують підключати до звичайних генераторів напряму.

Для техніки особливо небезпечні дешеві моделі генераторів китайського виробництва. При недостатній кількості палива у бакові вони видають стрибки напруги. Однак такий недолік є не тільки в дешевих моделях, а й у дорогих, від надійних брендів.

Перебої із напругою можна вирішити за допомогою інверторних генераторів. Вони видають напругу без стрибків і перепадів завдяки роботі перетворювача електрики разом із регулятором. Таким чином, змінний струм перетворюється на постійний, його характеристики вирівнюються. Після цього він знову стає змінним, але тепер – з ідеальною синусоїдою.

Аналітики нагадали, що інверторний генератор обійдеться в 2-2,5 рази дорожче, ніж звичайний бензиновий такої ж потужності. В Україні такі пристрої у дефіциті.

Можна звернути увагу на альтернативний варіант – і разом із генератором використовувати стабілізатор напруги. Головне – правильно вибрати стабілізатор, який зможе витримати коливання напруги конкретного генератора. Робота такого стабілізатора має проходити за технологією подвійного перетворення.

Техніка може згоріти: українців попередили, які прилади не можна підключати до генератора

Фахівці нагадали, що захистити техніку можна, не перевантажуючи генератор. Навантаження має відповідати його можливостям. В іншому випадку не виключено загоряння, яке зруйнує не тільки генератор, а й підключену до нього побутову техніку разом зі стабілізатором.

Також слід враховувати потужність подовжувача. Важливо вибрати кабель із номінальною потужністю, яка витримає загальне навантаження від приладів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *