Україна може вступити в НАТО до деокупації півдня і Донбасу: NYT описала сценарій

На Заході обговорюють, як гарантувати безпеку Україні ще до повернення нею контролю над тимчасово окупованими Росією територіями. Є думка запропонувати нашій країні вступити в НАТО за прикладом Західної Німеччини. Тобто ще до деокупації півдня та Донбасу, а відновлення територіальної цілісності зберегти як мету на майбутнє.

Видання The New York Times описало сценарій такого можливого членства України в Північноатлантичному альянсі. «Західна Німеччина може стати моделлю, прецедентом для прийняття розділеної країни до НАТО. Попри свій поділ і нещасливу роль кордону між ядерними суперниками під час холодної війни, Західна Німеччина стала членом НАТО в 1955 році, користуючись захистом альянсу, ніколи не відмовляючись від свого прагнення до об’єднання, яке остаточно здійснилося в 1989 році», – нагадало видання.

Як заявляв президент Володимир Зеленський, Україна на майбутньому саміті НАТО, який пройде в липні, хоче отримати більш конкретні перспективи членства в Альянсі. Тому з наближенням саміту країни-члени НАТО обговорюють, що вони можуть запропонувати Києву.

«Західнонімецька модель набирає обертів у деяких європейських столицях як спосіб забезпечити Україні реальну безпеку, навіть якщо вона не відразу поверне собі всю свою територію», – пише видання.

Приклад Західної Німеччини розбиває контраргумент про те, що НАТО не може прийняти країну, яка воює за спірну територію.

The New York Times наводить слова французького експерта з питань оборони Франсуа Хейсбура. Він зазначив, якщо війна не призведе до виведення російських військ, то переконливим для Зеленського та українців «могло б стати членство в НАТО за усталеною лінією припинення вогню, яку, можливо, патрулюватиме коаліція миротворчих сил НАТО та інших країн, таких як Індія чи навіть Китай».

При цьому повне возз’єднання України залишиться актуальним питанням на майбутнє. А членство в НАТО зміцнило б мир і зробило б можливим відбудову країни, залучення інвестицій та повернення багатьох біженців, зазначається в статті.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *