Українських водіїв штрафуватимуть з приводу світла фар: названо суму

Українські водії з 1 травня мають вмикати ближнє світло фар чи денні ходові вогні за межами населених пунктів – за оновленими правилами дорожнього руху (ПДР). За невиконання цієї вимоги загрожує штраф – 510 грн.

Про це повідомили у Патрульній поліції. Там нагадали: раніше вмикати ближнє світло фар чи денні ходові вогні за межами населених пунктів потрібно було лише в період із 1 жовтня по 1 травня. Тепер же це потрібно робити цілорічно.

«З 1 травня відмінено часовий проміжок використання денних ходових вогнів поза межами населеного пункту. Основна мета зазначених змін до ПДР — це зменшення аварійності на вулично-дорожній мережі країни та запобігання загибелі і травмуванню людей у ДТП», – йдеться у повідомленні.

У поліції пояснили: світло фар – це додаткова пасивна безпека руху. Так, за дослідженнями, застосування денних ходових фар зменшує кількість багатосторонніх денних аварій на автомобілях приблизно на 5-15 %.

«Використання денних ходових вогнів не тільки покращує видимість, але також впливає на своєчасне периферійне сприйняття транспортних засобів, що здійснюють різні маневри. До того ж, автомобілі з денними ходовими вогнями краще ідентифікуються, як автомобілі на відстані, а також оцінюються безпечніше в порівнянні з автомобілями без них. Усе це сприяє тому, що денні ходові вогні мають позитивний вплив на безпеку дорожнього руху», – наголосили правоохоронці.

Який потрібно буде сплачувати штраф

За невиконання ж цього правила, зазначається, встановлено адміністративну відповідальність. Водіїв штрафуватимуть.

«Частиною другою статті 122 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами під час початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їхнє переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів. Санкція статті передбачає

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *