Українські банки запроваджують безпрецедентні ставки за депозитами: скільки можна заробити на вкладеній мінімалці

Українські банки відходять від ультракоротких вкладів тривалістю 1-3 місяці і робитимуть ставку на довгі депозити строком від 1 року до 2,5. Відсотки за такими вкладами будуть найвигіднішими. 

Про це розповів директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ Дмитро Замотаєв.

Українським банкам потрібні гроші. Причому гроші стабільні, адже без них банківська система не може існувати. Отже банки відходять від стратегії ультракоротких вкладів до стратегії розвитку довгострокових депозитів, каже Замотаев. Завдяки зниженню облікової ставки НБУ до 13%, клієнти, що вкладатимуть свої кошти на довгострокові депозити, матимуть дуже вигідні умови. Вони зможуть зберігати свої вклади на умовах отримання 13-15% річних.

«Основні банківські гравці поступово переорієнтовують свої депозитні програми з ультракоротких на більш «тривалі» в часі. Власне, щоб повноцінно розвивати кредитування, банкам необхідні депозитні ресурси, а відтак умови за довготривалими вкладами будуть найбільш вигідними для вкладників: саме на такі вклади середні ставки є найбільшими на ринку, а це 15% річних, — зазначив Замотаєв.

Українські банки запроваджують безпрецедентні ставки за депозитами: скільки можна заробити на вкладеній мінімалці

Ставки за гривневими депозитами на наступний тиждень, зокрема, становитимуть:

  • Вклади на термін від 3 до 6 місяців – 12% річних.
  • Вклади на термін від 9 до 12 місяців – 13-14% річних.
  • Депозити тривалістю 1,5-2 роки – 14-14,5% річних.
  • Вклади на термін від 2 до 2,5 років – 15% річних.

Отже, якщо, наприклад, зробити вклад у розмірі мінімалки (8000 грн) тривалістю на два роки, то через за умови нарахування 15% річних через два роки «на виході» можна отримати 8430 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас банки не зрікатимуться і тих клієнтів, які хочуть покласти гроші для збереження на менший термін. Однак ставки за ультракороткими депозитами тривалістю від 1до 3 місяців поступово знижуватимуться і залишаться на рівні 4-5% з урахуванням інфляції.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *