Українські банки підвищили ставки за кредитами для населення

Українські банки підвищили ставки за кредитами для населення. Нові позики, видані банками в гривні вже в 2023 році, на 0,6% дорожчі за ті, що були видані в грудні минулого року.

Про це повідомляє rbc.ua з посиланням на дані від Нацбанку України.

Отже, нині середня ставка за кредитами в гривнях становить 35,7% річних, тоді як ще в грудні минулого року вона становила 35,1%.

Подорожчали також і кредити для населення в іноземній валюті. Якщо ще наприкінці минулого року можна було взяти валютні кошти в борг за ставкою 6,4%, то вже зараз банк згоден позичити лише під 7,2% річних.

А ось для підприємств банки навіть дещо знизили ставки за кредитами у вітчизняній валюті. Порівняно з 20,1% у грудні зараз банки готові дати бізнесу в борг під 19,5% річних.

Водночас, за валютними позиками відсотки зросли: з 5,2% у грудні 2022 року до 5,9% на початку 2023 року.

Українські банки підвищили ставки за кредитами для населення

Загалом кредитний портфель банків за січень дещо «всох»: скорочення становить 0,7%. Наразі сумарна величина кредитного портфелю українських банків становить 1000 млрд гривень.

При цьому сума кредитів, наданих населенню, не змінилася. Вона, як і минулого року, дорівнює 210 млрд гривень. А от сума кредитів, які взяли підприємства, скоротилася до 766 млрд гривень або на 0,9%.

Українські банки підвищили ставки за кредитами для населення

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *