Українцям готують зміни до закону про декретну відпустку: на що зможуть розраховувати мати та батько дитини

В Україні готують зміни до правил надання декретної відпустки. Найголовніше – батьки дитини зможуть одночасно брати відпустку для догляду за нею. При цьому батько матиме такі самі права на декретну відпустку, як і мати. Проте законом встановлять обмеження на спільне перебування батьків у декретній відпустці.

Законопроект №9018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері соціальних відпусток» вже зареєстрований у Верховній Раді та чекає розгляду.

Якщо цей закон ухвалять, то мати і батько матимуть рівні права на надання декретної відпустки для догляду за дитиною. Вони зможуть на свій розсуд розпоряджатися, коли їм брати таку відпустку, і хто доглядатиме малюка: тільки мати, тільки батько, мати і батько по черзі або мати і батько одночасно. Таке право вони матимуть до досягнення дитиною трирічного віку.

Щоправда, при цьому слід врахувати один момент: одночасне перебування обох батьків у декретній відпустці не повинно перевищувати 4 місяців протягом трьох років.

Українцям готують зміни до закону про декретну відпустку: на що зможуть розраховувати мати та батько дитини

Крім того, якщо за медичними показаннями дитина потребує домашнього догляду, то батькам може бути надана відпустка на строк до 8 років. Проте таку відпустку дають без збереження зарплати. І при цьому потрібно підтвердити право на таку відпустку відповідним медичним висновком.

Новий закон також дає чіткі юридичні визначення поняттям одинока мати» та «одинокий батько». Такий статус надається одному з батьків або у впадку смерті другого з батьків, або у разі, якщо його офіційно визнають зниклим безвісти, або якщо суд позбавить його батьківських прав.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *