Українцям мають намір підвищити мінімальну зарплату більш ніж на третину

Українцям мають намір підвищити мінімальну зарплату. Причому оновлені виплати вони зможуть отримати вже з 1 липня. Мінімалка зросте більш ніж на третину. Попри війну, грошей на таке підвищення у бюджеті має вистачити.

Поетапне підвищення мінімалки, починаючи з липня цього року, передбачене законопроектом 13164-1, що зареєстрований у Верховній Раді.

Наразі розмір мінімальної зарплати в Україні становить 8000 гривень. Причому, цей розмір мінімалки був встановлений ще із січня 2024 року і, відповідно до планів уряду, він має залишатися незмінним до кінця 2027 року. Водночас інфляція на місці не стоїть, і зарплата українців дедалі більше знецінюється. Отже, прожити на мінімалку людям стає дедалі важче.

Крім того, відповідно ст. 9 Закону України «Про оплату праці» розмір мінімальної зарплати не має бути нижчим за розмір реального прожиткового мінімуму. А за підрахунками експертів реальний ПМ становив 10,8 тис. грн ще на 1 березня цього року.

«У березні 2025 року фактичний розмір прожиткового мінімуму склав 10800 грн, а мінімальна заробітна плата затверджена 8000 грн. або 74,1% до фактичного прожиткового мінімуму, визначеного за методологією. Це є порушенням статті 22 Конституції України», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. 

Українцям мають намір підвищити мінімальну зарплату більш ніж на третину - today.ua

Через це група депутатів від опозиції на чолі з Юлією Тимошенко розробила та подала до Верховної Ради законопроект, яким передбачено поетапне підвищення мінімальної зарплати до 10 800 грн (фактично на 35%), починаючи з 1 липня 2025 року. Депутати передбачили саме поетапне підвищення мінімалки через те що в Україні триває війна, і країна переживає бюджетну скруту.

Однак експерти порахували, що таке підвищення мінімалки не потребуватиме дуже великих грошей. Щомісяця на фінансування зарплат потрібно буде додатково приблизно 2,5 млрд грн. Незважаючи на таку цифру з багатьома нулями, у масштабах країни це не так уже й багато. Ініціатори закону переконані, що підвищення мінімалки не потребуватиме додаткових видатків із бюджету.

Депутати вважають, що таку суму можна знайти за рахунок «скорочення не першочергових видатків із бюджетів усіх рівнів та додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів».

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *