Українцям надходять платіжки за газ, за який вони вже заплатили: що відбувається

В Україні в деяких випадках можуть прийти борги за газ, навіть якщо за блакитне паливо вже заплатили. Це відбувається у тому випадку, якщо при оплаті не вказали особистий рахунок.

Про це повідомили у компанії «Нафтогаз». Так, клієнт звернувся зі скаргою, в якій розповів про те, що він платив за газ, а йому все одно надійшло повідомлення про борг. «Виявилося, що споживач некоректно оплачував за спожитий природний газ, а саме не вказував у призначенні платежу свій особовий рахунок», — йдеться у повідомленні компанії.

Споживачу запропонували скласти з нами, як із постачальником послуг, акт звіряння розрахунків. Так ми переконаємося, що всі оплати, які були здійснені, зараховані саме на особовий рахунок клієнта.

«У разі неправильно зарахованих оплат від споживача та при наданні повного пакета документів від платника для перенесення коштів ми зможемо перенести їх на його особовий рахунок. Борг може виникнути, якщо споживач не передає свідчення», — зазначають у компанії.

Незабаром доведеться платити три платіжки за газ

В Україні деякі облгази вимагають від мешканців багатоквартирних будинків підписувати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової газової системи (третя платіжка). За законом, дійсно за таке обслуговування українці повинні платити додатково. Але типовий договір та граничні розміри плати досі не визначені, тож вимагати підписання договору незаконно.

Крім того, поступово втратили чинність нормативно-правові акти, які зобов’язують облгази безоплатно здійснювати техобслуговування у житлових будинках їх абонентів на періодичній основі. Законодавство надало право власнику обирати організацію, яка виключно на договірних умовах та на платній основі здійснюватиме роботи з техогляду внутрішньобудинкової системи.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *