Українцям перерахували зарплати: яка мінімалка діє з сьогоднішнього дня

В Україні з 1 січня перерахували мінімальну зарплатню. Її розмір збільшився на 400 грн. Так, замість 6700 грн українці зароблятимуть щонайменше 7100 грн.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Таке підвищення допоможе зберегти рівень доходів з урахуванням інфляції, більш суттєве збільшення очікується вже в квітні. Тоді зарплати зростуть до 8000 грн.

«Бюджет у такий спосіб і складали, щоб не так різко підвищувати мінімальну зарплату і подивитися, що вийде. Найбільше це вплине на ті зарплати, які декларуються і з яких сплачуються податки. Це на надходження ЄСВ дуже вплине. У нас дуже багато платників на мінімальному ЄСВ. Безпосередньо має збільшитися зарплата у бюджетній сфері. А зарплати бюджетників фінансуються з донорської допомоги», – розповідає OBOZ.UA кандидатка економічних наук Лідія Ткаченко.

Перерахунок зарплат збільшать вперше з 2022-го. У 2023 році Кабмін ухвалив рішення не переглядати розмір соціальних стандартів. Старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень при НАН України Людмила Черенько розповідає: таким підвищенням уряд фактично планує заморозити ту ситуацію, яка є зараз.

Зарплати у 2024 році планують підвищити 87% компаній, ідеться в результатах опитування роботодавців Європейською бізнес-асоціацією. Близько половини (46%) компаній під час опитування зазначили, що розмір підвищення становитиме до 10%.

Наразі українці мають заробляти не менше ніж 6700 грн на місяць. Це встановлений законодавством рівень для тих, хто працює повний робочий день. Але цього замало. У січні 2022 року в Україні мінімальна зарплата становила 6500 грн. Кумулятивний (сукупний) рівень інфляції протягом двох років становить 37,2%. Тобто заробітна плата мала вирости до 8918 грн тільки для того, щоб компенсувати зростання цін. Але й до повномасштабної війни та різкої інфляції мінімальна зарплата в Україні була меншою за реальну потребу.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *