Українцям перерахують зарплати: озвучено новий розмір мінімалки

В Україні мінімальну зарплату підвищать лише 2024 року. При цьому мінімалка збільшиться із 6700 до 7651 грн. Цього підвищення не вистачить, щоб компенсувати зростання цін за 2022-й та 2023-й.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Загальний рівень інфляції до 2024 року становитиме близько 50%. Тобто, для того, щоб компенсувати зростання цін, мінімалку треба було підвищити з 6700 до 10050 грн. Підвищення мінімалки також призводить до зростання середньої зарплати, що дозволяє збільшити надходження до Пенсійного фонду, державного та місцевого бюджетів.

З одного боку, для підвищення мінімалки потрібно збільшити бюджет на зарплати бюджетникам. З іншого боку, також збільшиться навантаження на бізнес. Насамперед можуть виникнути проблеми у дрібного бізнесу. Однак при цьому мінімальну зарплату в Україні необхідно підвищувати. Це дозволяє вивести зарплати з тіні та збільшити доходи населення.

Для порівняння, у Польщі мінімальна зарплата в еквіваленті становить понад 30 тис. грн. В Україні ще кілька років тому мінімальну зарплату визначали за допомогою Мінсоцу. Наразі ж питання зайнятості передали Мінекономіки. Наразі узгодження найважливішого соціального показника відбувається без профільного міністерства.

Середня зарплата в Україні, за різними оцінками, становить близько 16 тис. грн. При цьому Держстат перестав збирати статистику та публікувати її через повномасштабну війну. Проблеми також є зі збиранням інформації з територій, що знаходяться у тимчасовій окупації.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *