Українцям підвищили тарифи на комуналку: що здорожчало найбільше

За рік в Україні значно здорожчали житлово-комунальні послуги. Загалом з жовтня 2022 року до жовтня 2023-го їхня ціна зросла на 13,1%, але, наприклад, конкретно електроенергія здорожчала одразу на 69,7%.

Причиною цього є червневе підвищення тарифу до 2,64 грн за 1 кВт*год незалежно від обсягу споживання. До цього при споживанні до 150 кВт*год на місяць тариф становив 1,44 грн, а при більшому використанні струму – 1,68 грн/кВт*год.

Про зростання розцінок повідомляє Держстат. Там зазначають: здорожчали практично всі послуги – зміни не зачепили лише деякі з них.

Так, крім електрики, значно – хоча й набагато менше – зросли розцінки на прибирання сміття. Вони здорожчали на 8,7%.

Тарифи на утримання та ремонт житла зросли значно менше – на 3,9%. А крім того:

  • послуги з управління багатоквартирними будинками – на 2,7%;
  • воднопостачання подорожчало на 0,8%;
  • каналізація – на 0,7%.

Водночас, вартість природного газу не змінилася. Як і гарячої води та опалення.

Як в Україні подорожчала комуналка

Скільки доведеться заплатити за газ за листопад

Водночас кожен з українських постачальників газу виставляє власний тариф на блакитне паливо – оскільки єдиного тарифу в країні немає. Тому розцінки коливаються від 7,7 до 9,99 грн за кубометр.

Втім, більшість жителів країни є клієнтами «Нафтогазу», а тому платять 7,96 грн за кубометр газу. Таким чином, при споживанні 9,9 кубометра (соцнорма на три особи, лише плита) за листопад потрібно буде заплатити 78,8 грн. Однак варто враховувати, що додатково стягується плата за доставку газу – і в різних регіонах вона різна.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *