Українцям радять братися за відновлення зруйнованого житла самим

В Україні вже триває відновлення зруйнованого житла. Проте цей процес довготривалий. Він потребуватиме кількох років і колосальних матеріальних затрат. Кожна сума, витрачена на відновлення житла, буде зафіксована та компенсована. Але українцям радять не чекати компенсацій та не розраховувати на негайну допомогу, а приступати до відбудови самим.

Про це йдеться в сюжеті одного з провідних вітчизняних телеканалів.

Держава вже виділила на відновлення зруйнованого житла в місцях, де проходили військові дії, 1,5 млрд гривен. Але така сума – це крапля в морі, адже збитки від руйнувань, завданих окупантами, вимірюються сотнями мільярдів. Наразі в України немає таких грошей. Отже в першу чергу відновлюють не сильно ушкоджене житло, яке можна привести до ладу якнайменшими затратами. Там же, де житло або сильно пошкоджене, або взагалі не підлягає відновленню, наразі робіт  не розпочинають.

Водночас власникам зруйнованого житла радять вжити невідкладних заходів для того, щоб зафіксувати факт руйнації, а також її масштаби та визначити орієнтовну вартість відбудови. Уряд вже визначився з процедурої фіксації зруйнованого житла, а також методологією приблизною оцінки вартості його відновлення.

Українцям радять братися за відновлення зруйнованого житла самим

«Все дуже просто можна зробити — двома шляхами: або написати заяву до органу місцевого самоврядування, або подати заявку в застосунок «Дія». Це є сигналом для того, щоб вийшли на місце огляду на ваш об’єкт, зафіксували факт пошкодження. Наразі важливо зафіксуватися, щоб у подальшому не виникало запитань, а в мене було так чи інакше», — розповіла заступниця міністра розвитку громад і територій Наталія Козловська.

Усі зафіксовані дані будуть внесені до реєстру пошкодженого майна. На основі цього реєстру кожен власник, який втратив житло, зможе отримати відповідний документ. Але під документом не сховаєшся від дощу і взимку в нього не загорнешся. Отже, громадянам, які мають можливість самотужки приступати до відновлення свого житла, радять не чекати державної допомоги. Вона може прийти не скоро, ймовірно —  через кілька років.

«Кожен має зрозуміти, що той обсяг руйнації, який ми маємо, ми не можемо відбудувати в один день, державі складно, громаді складно, кожному мешканцю складно, але ми маємо єднатися і допомагати один одному», — підсумував Макарівський селищний голова із Київщини Вадим Токар.

Отже, українці мають негайно самі приступати до відновлення зруйнованого житла. Хтось, можливо, самотужки, хтось методом толоки, хтось – за підтримки рідних і друзів.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *