Українцям розповіли, як поводитися вночі на вулиці в комендантську годину: “Не лізьте одразу в кишеню“

В усіх регіонах України вночі діє комендантська година. У різних містах час її початку та закінчення може бути різним, проте правила однакові всюди: у комендантську годину не можна перебувати на вулиці без спеціального дозволу. Порушникам цього правила загрожує штраф або навіть адміністративний арешт. В особливих випадках все може закінчитися реальним строком позбавлення волі.

Чим може загрожувати зустріч із патрулем під час комендантської години, і як поводитися, якщо ви в цей час опинилися поза домом, розповіла адвокат Ганна Бобровська.

Насамперед, потрібно знати: під час зустрічі з патрулем у жодному разі не можна тікати або чинити опір. За непокору розпорядженням патрульних можна отримати штраф, або громадські роботи, або адміністративний арешт на 15 діб. При цьому, якщо затриманий порушник чинив опір, то можуть призначити штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень. А в окремих випадках можна заробити кримінальну статтю та позбавлення волі на строк до 5 років.

Отже, якщо так сталося, що ви опинились на вулиці в нічний час, слід дотримуватися правил, які можуть зберегти вам не тільки гроші в гаманці, але іноді й саме життя.

Адвокат Джамал Стаценко радить дотримуватися таких правил:

  • Не виходьте з дому без документів, якими можна засвідчити вашу особу.
  • Не ховайтеся в тінь, йдіть по тій частині вулиці, яка добре освітлена.

Українцям розповіли, як поводитися вночі на вулиці в комендантську годину: “Не лізьте одразу в кишеню“

  • При зустрічі з патрулем поясніть ситуацію, чому ви опинилися на вулиці в такий час. При цьому краще не брехати, що ви вибігли за ліками для бабусі. Говоріть правду: не розрахував часу, захопився розмовою і не помітив, як пролетів час тощо.
  • Якщо вас гукнув патруль і звелів підняти руки вгору, краще їх підняти і тримати, щоби було видно, що в руках у вас нічого немає.
  • Не намагайтеся втекти.
  • Не робіть різких рухів і не лізьте одразу в кишеню за документами. Патрульні можуть подумати, що ви хочете дістати зброю.

Окремі правила поведінки слід запам’ятати людям, які опинилися вночі у місті за кермом автомобіля:

  • Не зупиняйтеся посеред дороги або траси.
  • Знайдіть найближчий блокпост, зупиніться біля нього і поясніть постовим, хто ви, куди і з якою метою прямуєте. Адже трапляються випадки, коли людині дійсно терміново знадобилося вибратися з дому.
  • Пред’явіть свої документи і дайте військовим оглянути ваш автомобіль та ваші речі.
  • В районі, де ви опинилися, може бути небезпечно. Тоді на блокпосту вам порекомендують залишатися там і нікуди далі не їхати до закінчення комендантської години. Найкраще прислухатися до цієї рекомендації.

І пам’ятайте: у комендантську годину краще залишатися вдома зі своїми рідними. Але якщо вже так сталося, що ви були змушені залишити дім, обов’язково повідомте про це своїх близьких, щоб вони знали, куди ви прямуєте, і де вас шукати.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *