Українцям роз’яснили, чому суми в платіжках за електроенергію виявляються вищими за реальне споживання

Багато українців наражаються на ситуацію, коли сума в платіжці за електрику не відповідає кіловатам, які зафіксував їхній лічильник. Енергетики пояснили, чому суми виявляються вищими за реальне споживання. Платіжки за електроенергію залежать від своєчасності передачі показань електролічильника.

Тонкощі формування платіжок за електроенергію роз’яснили у прес-службі оператора системи розподілу електроенергії компанії Yasno.

Щомісяця оператором розраховується на основі переданих клієнтом показань лічильника обсяг спожитої ним електроенергії. Кількість спожитих кіловат повинен передати або клієнт, або «розумний лічильник». Вони також можуть бути зафіксовані контролером при його особистому відвідуванні житла клієнта.

Якщо ж клієнт не передав показання своєчасно, то оператором розраховується середньодобовий обсяг кіловат, які споживає домогосподарство. Основою для обчислення середньодобової витрати є два останні показання, які були зафіксовані у попередні періоди.

Різниця між цими показаннями ділиться на кількість днів, яка пройшла між їхньою фіксацією, і таким чином визначається середньодобове споживання енергії.

Українцям роз'яснили, чому суми в платіжках за електроенергію виявляються вищими за реальне споживання

Після розрахунків, зроблених оператором системи розподілу, дані передаються компанії-постачальнику електроенергії. Він же, у свою чергу, формує на основі одержаних цифр рахунок для клієнта.

«Саме через несвоєчасну або нерегулярну передачу показань оператор системи розподілу змушений визначати обсяг „за середнім». Він може істотно відрізнятися від фактичного споживання, як у менший, так і в більший бік. Відповідно, і сума в рахунку може не відповідати очікуванням клієнта «, — повідомляють у прес-службі.

Для запобігання переплат і отримання рахунку, що відповідає показанням лічильника, в компанії Yasno рекомендують дотримуватися своєчасності передачі показань лічильників.

«Однак якщо з певних причин (наприклад, за відсутності електроенергії) немає можливості зробити це у певний період, можна повідомити показання в інший час. Найголовніше — робити це регулярно, приблизно в однакові дати щомісяця, і тоді розрахунок обсягу споживання та сума до оплати будуть максимально точними», — пояснили в компанії.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *