Українцям тричі підвищать пенсії: якими будуть виплати у 2024 році

Середня пенсія в Україні після щорічної індексації 2024-го може досягти 6000 грн. Це майже на 20% більше, ніж восени 2023-го (5311 грн). Мінімальна пенсія за віком при цьому збільшиться вже з 1 січня на 12,8% – до 2361 грн.

Такі показники та прогнози закладені до держбюджету на 2024 рік, який уже ухвалено парламентом. Досягти зростання середніх пенсій вдасться за рахунок нових правил індексації, пояснював прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Загалом перерахунок пенсій відбудеться у три етапи : у січні, а потім у березні та ще раз у липні. Так, з 1 січня виплати зростуть для:

  • одержувачів мінімальної та максимальної пенсії

Такі виплати залежить від розміру прожиткового мінімуму (ПМ). Проектом бюджету-2024 передбачається, що ПМ підвищиться з 1 січня – з 2093 до 2361 грн для непрацездатних осіб. Саме так зміниться мінімальна пенсія, підвищившись на 268 грн. з 1 січня. Максимальна пенсія зросте на 2680 грн., до 23 610 грн. (десять ПМ).

  • 65-річних, які мають повний страховий стаж та отримують мінімальну виплату

Йдеться про чоловіків, які заробили 35 років стажу, та про жінок, які мають 30 років пенсійного стажу. Ця виплата розраховується виходячи з мінімальної зарплати, яка підвищиться з 1 січня. З початку року платитимуть по 2840 грн.

З 1 березня виплати збільшаться для всіх одержувачів, які підпадають під планову масову індексацію. У 2024 році для неї буде впроваджено нові правила – зокрема, запровадять т.з. пенсійні бали.

Очікується, що це допоможе збалансувати виплати тих, хто пішов на пенсію давно, із виплатами «молодих» пенсіонерів. Справа в тому, що українці, які вийшли на пенсію пізніше, отримують вищі виплати. Це з тим, що у формулу розрахунку суми пенсії входять показники середньої зарплати. А вони суттєво відрізняються у різні періоди.

З 1 липня пенсії ще раз збільшаться для 65-річних отримувачів мінімальної виплати, які мають повний страховий стаж. З цієї дати сума становитиме 3200 грн. на місяць.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *