Українцям хочуть видавати «сертифікат захисника»: як це допоможе «смартмобілізації»

Парламентарії все ще розглядають запропонований варіант із запровадженням в Україні електронного «сертифікату захисника». Він потрібен для систематизації всіх даних військовозобов’язаних, а також в боротьбі з ухилянтами.

Про це заявив голова «слуг» у Верховній Раді, член комітету з питань нацбезпеки Давид Арахамія. Він визнав, що чинна система мобілізації українцям не подобається, але зазначив, що «примус повинен бути».

«Нікому не подобається, коли їздять автобуси ТЦК, які знімають людей із громадського транспорту чи у магазині десь ловлять», – зазначив парламентарій. Саме тому нардепи й пропонують «альтернативу, щоб і далі проводити мобілізацію».

Арахамія нагадав часи пандемії, коли «усі мали ходити з таким згенерованим сертифікатом, який показував, вакциновані ви чи ні». Таким буде і сертифікат захисника. Отримати його можна через інтернет, або у ЦНАП чи в ТЦК.

Владі це потрібно, «щоб ми розуміли, скільки людей теоретично може бути призвано, і таким чином спланувати так звану «смартмобілізацію», пояснив Арахамія. А військовозобов’язаному сертифікат вкаже, коли його мобілізують, щоб був час підготуватися до призову та вирішити свої справи.

«Потрібно мати якийсь примус. Ми ще не знаємо, що це буде, будемо шукати баланс. Думаю, знайдемо компромісне рішення, яке з одного боку стимулюватиме, а з іншого – каратиме», – попередив депутат.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *