Українців закликали запасати їжу та воду: як готуватися до можливих відключень світла

Росія відновила удари по українській енергетиці, що вже призвело до відключень електроенергії у низці регіонів. В експертному середовищі прогнозують, що влітку українці можуть зіткнутися з відключеннями та обмеженнями споживання електроенергії. Очікується, що відключення можуть відбуватися у другій половині липня та в серпні. Отже, варто бути до цього максимально готовим, адже у разі великого пошкодження блекаут може затягнутись.

Зокрема, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА), слід запастися водою та їжею. Так, продукти перш за все потрібно запасати ті, які не псуватимуться без холодильника і не вимагатимуть електроенергії для приготування. Це можуть бути:

 • м’ясні, рибні та овочеві консерви;
 • сушене та в’ялене м’ясо;
 • сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
 • хлібці, печиво, сухарі;
 • сухофрукти, горіхи;
 • шоколад, цукерки;
 • енергетичні батончики.

Води слід заготовити щонайменше на 3 дні. При чому, не лише питної, а й технічної.

Наголошується: на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.

Скільки води та їжі запасати на випадок блекауту

Що ще потрібно запасати

Втім, для того, щоб максимально комфортно пройти блекаут, в КМДА радить запастися низкою «додаткових» речей. Зокрема:

 • купити FM-радіо на батареях – щоб бути в курсі актуальних подій у разі зникнення мобільного зв’язку та інтернету;
 • створити запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо;
 • наповнити домашню аптечку всіма необхідними ліками;
 • підготувати пальник з газовим балоном або на сухому спирті;
 • подбати про безпечне пересування вулицею у темний час доби – придбати світлорефлекторний одяг або світловідбиваючі стрічки на рукави, сумку чи рюкзак.

Також необхідно подбати про пожежну безпеку. Зокрема, придбати домашній вогнегасник і тримати його поблизу місць, де запалюються свічки або використовується пальник.

Як підготуватися до відключень світла

Чому можуть відновитися відключення світла

Зі свого боку, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснив: можливе повсюдне застосування відключень світла може розпочатися у другій половині липня та у серпні, оскільки саме на ці місяці припадає літній пік споживання електроенергії.

«Передбачаю, що нам потрібно готуватися. Українцям треба відновити знання, де павербанки, що із зарядом і бути готовими до того, що певні обмеження будуть», – йдеться в повідомленні.

За словами Харченка, зараз ситуація не така критична, оскільки нині Україна перебуває у «весняному нижньому піку споживання». Тобто, українці споживають порівняно небагато електроенергії.

«Одночасно і гідроенергетика, яка може працювати на повну потужність. Багато води, все досить комфортно», – пояснив він.

Втім, влітку, за словами експерта, ситуація зміниться. «Ми очікуємо, що літній пік споживання буде у другій половині липня-у серпні», – розповів Харченко.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *