Українців через суд змушують платити податок за давно куплені квартири: хто зобов’язаний

Українців через суд зобов’язують сплатити податки за свої квартири. Розмір податку 2024-го становить 100,5 грн (платити потрібно за кожен квадрат площі, що перевищує 60 квадратів для квартири та 120 для будинку). Ті, хто не заплатить добровільно, будуть змушені це зробити через суд.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. У реєстрі судових рішень можна знайти сотні рішень про примусове стягнення податкового боргу. Наприклад, 25 грудня Чернівецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення зобов’язати місцевого жителя заплатити податковій 23,3 тис. грн. У матеріалах справи йдеться про те, що податковим органом надсилалась податкова вимога про сплату податкового боргу, однак заборгованість у добровільному порядку сплачена не була.

Тепер у податкової є рішення суду і вона може звернутись у виконавчу службу. У боржника можуть арештувати банківські рахунки до того моменту, поки він не заплатить податки.

У деяких випадках через суд можна скасувати податкову вимогу. Наприклад, Полтавський окружний адміністративний суд скасував податкову вимогу №0000847-1307-1631 на 18,9 тис. грн. З полтавчанина податкова намагалась отримати таку суму у вигляді податку за телятник площею 632,9 квадрати. Але суд зайняв сторону позивача.

«Податок можуть не платити українці, нерухомість яких розташована на окупованій території чи в зоні бойових дій. Якщо маєте сумніви, чи треба платити, якщо не надійшла квитанція, зверніться в податкову за місцем своєї реєстрації та зможете отримати консультацію більш детальну», – розповідають OBOZ.UA на гарячій лінії податкової.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *