Українці в рази переплачують за ПЛР-тести: названо справжню собівартість

В Україні собівартість ПЛР-тесту в більшості лабораторій становить близько 300 грн, при цьому в середньому за цю послугу просять 950 грн. Навіть ПЛР-тест із використанням найдорожчої реагентики коштуватиме лише 450-500 грн, решта суми – заробіток для підприємств в умовах відсутності належного контролю.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Зазначимо, українці, які перехворіли на коронавірус, зробили ПЛР-тест щонайменше двічі. Крім того, тестування проводять роботодавці в офісах, перед конференціями, в аеропортах. Внаслідок цього мешканець великого міста в середньому міг переплатити за тести кілька тисяч гривень.

Ось яка реальна собівартість тесту:

  • 450-500 грн: собівартість тесту в лабораторії, яка використовує найкращі тест-системи, сплачує всі податки та забезпечує високі зарплати працівникам;

  • менше 300 грн: собівартість тесту в лабораторії, яка використовує китайські та російські тест-системи (часто в результатах тестів вони не показують країну-виробника).

    А ось за якою ціною продають:

    • 950 грн – середня вартість тестів у лабораторіях. Це приблизно втричі вище за собівартість у більшості лабораторій, оскільки вони використовують дешеві реагенти.

    Цікаво, що лабораторії відмовилися говорити про собівартість одного тесту. Також тут варто враховувати, що вона може бути різною і залежить від кількості тестів, яка лабораторія проводить щодня, походження реагентики (російську, китайську можна купити зовсім за 100-150 грн), рівня зарплат, від того, чи платять податки власники лабораторії.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *