Українці знову понесли свої гроші в банки: розкрито статистику за депозитами

В Україні за підсумками лютого 2024 року зросла загальна сума депозитів фізичних осіб у банках. На початок березня вона склала 1,2 трл. грн, що на 13,1 млрд грн. більше, ніж місяцем раніше.

Про це повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Варто відзначити: зростання відбулося після першого зсерпня-2022 зниження суми депозитів, яке було зафіксовано за підсумками січня-2024.

Українці вважають за краще зберігати заощадження у гривні, а не в іноземній валюті. Так, станом на 1 березня 2024 р. із загальної суми вкладів фізичних осіб (зокрема фізичних осіб-підприємців):

  • вклади у національній валюті становили 780,8 млрд грн;
  • вклади в іноземній валюті – 427,3 млрд грн.

Частка ФОП (фізособ-підприємців) у структурі вкладників станом на 1 березня 2024 року склала 3,3%. Загальна сума таких вкладів склала 133,9 млрд грн (тобто 11,1% від загальної суми).

До речі, за прогнозами банкірів, ставки за акційними гривневими депозитами в залежності від терміну розміщення коштів в Україні незабаром можуть досягти 17% річних, що вище за звичайні «розцінки». Втім, такі акції будуть точковими та короткочасними, а от середні відсотки залишаться незмінними : 13,5% річних для депозитів на 3-6 місяців та 12,5-13% для вкладів на строк від 9 місяців до 1 року. Валютні депозити при цьому ставатимуть все менш вигідними.

Нагадаємо, всі банки є учасниками Фонду гарантування вкладів. Станом на 1 березня 2024 року у реєстрі учасників Фонду налічувалося 63 банки.

На час воєнного стану фізичним особам у разі банкрутства банку компенсують повну суму депозиту. Крім того, вклади ФОП підпадають під гарантії Фонду з 1 січня 2017 року.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *