Українці мають право менше платити за неякісну комуналку: в Держспоживслужбі озвучили конкретний механізм

В Україні закон «Про житлово-комунальні послуги» передбачають конкретні механізми захисту прав споживачів. Одним із таких механізмів і є складання акта-претензії. Його треба оформлювати у випадку, якщо вам надають неякісну послугу (наприклад, замість гарячої води з крану йде холодна). 

Про це йдеться в роз’ясненні Держспоживслужби. Отже, якщо ваші права споживача порушені при користування сплаченими житлово-комунальними послугами, тоді варто задокументувати порушення і виставити претензію за неякісно надані послуги.

Крок 1 «Повідомлення про порушення»

  • зафіксуйте обставини, до яких призвело ненадання або неякісне надання комунальних послуг (якщо це затоплення, псування майна − фотографуйте пошкоджену техніку, меблі, стіни тощо);
  • письмово зверніться до надавача послуг і повідомте про порушення (рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто, запросивши в канцелярії відмітку про отримання на вашій копії).

Крок 2 «Перевірка якості послуг та складання акта-претензії»

  • виконавець комунальної послуги або управитель багатоквартирного будинку зобов’язані прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання відповідних послуг, але не пізніше ніж протягом 1 доби з моменту отримання претензії споживача;
  • за результатами перевірки складається акт-претензія у 2-х примірниках (1 примірник передається споживачеві, 2 − зберігається у виконавця комунальної послуги (його представника) або управителя багатоквартирним будинком).

Якщо споживач і представник надавача послуг не дійшли згоди у питаннях підтвердження порушень, то акт-претензія підписується із зауваженнями, які є його невід’ємною частиною. Результати перевірки якості надання послуг можуть бути оскаржені в судовому порядку.

 Крок 3 «Звернення до Держпродспоживслужби»

  •  якщо упродовж однієї доби представник надавача послуг не з’явився або відмовляється без обґрунтування від підписання акта-претензії, то акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі, зазначивши свої адресу, ПІБ, підпис; 
  • акт-претензія надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю багатоквартирного будинку рекомендованим листом; якщо виконавець комунальних послуг або управитель багатоквартирного будинку протягом п’яти робочих днів після реєстрації акта не надає виконавцеві відповіді, споживач має право звернутися до Держпродспоживслужби.

Як раніше писав OBOZ.UA, Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявляє, що жодних робіт щодо підвищення тарифу на електроенергії у травні не проводять. При цьому рішення має ухвалюватися урядом, а не Нацкомісією.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *