Українці мають сплатити податки за квартири: кому доведеться віддати до бюджету 5 тис. грн

Українці мають сплатити податки за свої квартири. Для тих, хто має площу квартири перевищує 113 квадратів, розмір податку становить від 5 тис. грн.

Це випливає із 266 статті Податкового кодексу України. Зайвою вважається площа будинку від 120 квадратів та квартири – від 60 квадратних метрів. Платіжки надходять за минулий рік. Так, 2023-го потрібно буде заплатити за 2023-й. Кожному власнику «зайвої» нерухомості прийде квитанція (до 1 липня).

З моменту вручення квитанції дають 60 днів для сплати податку. Його обсяг залежить від населеного пункту. Місцева влада має право встановлювати ставку, проте її розмір не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. 2023-го це 97,5 грн.

Також місцева влада може збільшити «норму». Наприклад, брати податки за квартири площею, що перевищує не 60, а 70 квадратних метрів. Припустимо, що місцева влада встановила максимальну ставку та мінімальну норму за площею.

За правилами платити за квартири не потрібно тим, у кого житло знаходиться на окупованій території або в їхніх населених пунктах велися військові дії. При цьому якщо площа квартири більша за 300 «квадратів» (або будинки від 600 «квадратів») розмір податку складе 25 тисяч гривень.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *