Українці можуть самостійно розрахувати розмір субсидії: алгоритм розрахунку

Багато громадян не звертаються по субсидію через те, що не впевнені, що їм належить державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг. Однак українці можуть самостійно підрахувати, чи належить їм субсидія, а заразом і розрахувати її розмір.

Як це можна зробити, розповідає видання Napensii.

Насамперед треба знати, що субсидія – це різниця між вартістю комунальних послуг, розрахованою для домогосподарства в межах соціальних нормативів (СН), та між величиною обов’язкового комунального платежу (ОП), який має сплачувати конкретне домогосподарство.

Якщо ця різниця (СН – ОП) має позитивне значення, то такому домогосподарству належить субсидія. Власне, ця різниця і становитиме розмір субсидії. Якщо ж ця різниця дорівнює нулю або негативна, то це означає, що доходи сім’ї дозволяють їй самостійно оплачувати комуналку, не вдаючись до допомоги держави.

Порахувати вартість комуналки у межах соціальних нормативів можна, виходячи з чисельних значень цих нормативів. Для кожного виду комунальної послуги вони свої. Їх можна знайти на сайтах обслуговуючих комунальних підприємств, що надають послуги.

Українці можуть самостійно розрахувати розмір субсидії: алгоритм розрахунку

Алгоритм розрахунку обов’язкового комунального платежу

Щодо обов’язкового комунального платежу, то для нього є своя послідовність розрахунку. До кожного домогосподарства цей платіж визначається індивідуально. Він залежить від кількості людей у домогосподарстві та їхніх доходів.

Порядок розрахунку такий:

  • Спочатку рахують сукупний місячний дохід сім’ї.
  • Потім суму ділять на кількість людей.
  • Значення, що вийшло, ділять на розмір прожиткового мінімуму – 2 589 грн.
  • Потім те, що вийшло в результаті ділення, ділять ще на 2 і множать на 15%.
  • Число, що вийшло, множать на 0,01 і по тому ще раз множать на сукупний місячний дохід.

Таким чином, виходить сума платежу, яку домогосподарство може платити самостійно.

Зрештою, якщо це число менше від того, яке вийшло за соціальними нормами споживання, то сім’ї належить субсидія. Якщо ж воно вище, то субсидії не буде.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *