Українці отримають нову платіжку за газ: коли та якою буде сума

В Україні запровадили платіжку за техобслуговування (ТО) газової труби усередині багатоквартирного будинку. Плата за роботи ТО нараховуватиметься раз на 3 або 5 років, і на рік проведення ТО, а не щомісяця.

Про це повідомляє видання «Газправда». Наприкінці 2023 року Міненерго та НКРЕКП врегулювали всі бюрократичні перепони, зокрема, затвердивши граничні тарифи та типовий договір на технічне обслуговування саме мереж спільної власності в багатоповерхівках.

Тож з 2024 року в Україні мають поступово відновити ТО газових мереж та обладнання, встановлених в місцях загального користування за новими правилами.

Відтепер усі співвласники багатоквартирних будинків, які не мали чинних індивідуальних чи колективного договорів, автоматично приєднались до типового договору з місцевим оператором газорозподільних мереж (філією Газмережі, або міськ- чи облгазом). Цей договір не потребує двостороннього підписання, оскільки така угода є типовою та публічною.

Оператори газорозподільних мереж оприлюднили орієнтовний розмір так званої «третьої платіжки» та графіки проведення ТО по кожному будинку. Знайти власну адресу ви можете на сайті свого Оператора ГРМ. Оприлюднені на сьогодні ціни за ТО є орієнтовними. Остаточна вартість робіт буде уточнена після їх фактичного проведення та складання технічного паспорту.

Фінальна вартість ТО мереж спільної власності залежатиме від регіону, конкретного будинку, кількості квартир у ньому, а також технічних особливостей мереж. Але, на щастя, йдеться не про космічні суми. Наприклад, у Київській області разовий орієнтовний середній платіж за таке ТО з квартири становитиме 320 грн. Важливо: це не на місяць, а на 3 чи навіть 5 років.

Адже періодичність проведення ТО мереж багатоповерхівки залежить від їх віку. Зокрема, внутрішньобудинкові системи, строк експлуатації яких не перевищує 25 років, мають обслуговуватись один раз на п’ять років. Якщо ж їм понад 25 років – раз на три роки.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *