Українці 2024-го зобов’язані заплатити податки за квартири, які давно купили: який розмір

В Україні 2024 року власники порівняно великих квартир та будинків зобов’язані сплатити податки на нерухомість. Розмір податку 2024-го становить 100,5 грн (платити потрібно за кожен квадрат площі, що перевищує 60 квадратів для квартири та 120 для будинку).

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Українці повинні сплачувати податок лише в тому випадку, якщо вони володіють нерухомістю, площа якої вища за норму. Ця норма визначена Податковим кодексом та становить 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку.

Якщо у вас є і квартира, і будинок, то загальна норма складе 180 квадратів. Однак якщо у вас є дві квартири, норма все одно становитиме 60 квадратів (тобто якщо є дві квартири по 50 квадратів, це на 40 квадратів більше за норму).

Рахується загальна площа житла, а чи не житлова. Є ще один аспект. Якщо квартира поділена між кількома власниками (наприклад, членами сім’ї), то норма для кожного застосовується окремо. Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, але вона в рівних частинах належить дружині та чоловікові, податок платити не потрібно (за норми 60 квадратів на власника кожному належить всього по 50 квадратів).

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *