Україні стало важче отримувати фінансову допомогу від партнерів: Марченко назвав причини

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що нашій державі стає дедалі важче отримувати фінансову допомогу від країн-партнерів. Причина цього полягає в тому, що офіційні особи ключових країн-донорів все більше зосереджуються на майбутніх виборах.

Крім того, зростає геополітична напруженість. Про це Марченко сказав 14 жовтня у кулуарах засідань Міжнародного валютного фонду та Світового банку в Марракеші (Марокко), повідомляє Reuters.

За словами міністра, «геополітичні зміни та внутрішній політичний контекст у різних країнах» зменшують бажання урядів цих держав надавати підтримку Україні. Зокрема, він згадав про вибори, які мають відбутися в США та країнах ЄС наступного року.

«Я бачу велику втому, я бачу багато слабкості серед наших партнерів, вони хотіли б забути про війну, але війна все ще триває, повномасштабна», – наголосив голова Мінфіну.

Через це Україні зараз доводиться докладати вдвічі більше зусиль, щоб переконати партнерів надати нам підтримку, каже міністр, порівнюючи сьогодення із останньою зустріччю в квітні. Так, цього тижня на переговори щодо фінансової допомоги вплинув конфліктом між Ізраїлем і ХАМАС – війна спалахнула в той момент, коли делегати прямували до Марракеша.

«У нас уже є деякі зобов’язання, наприклад, 5,4 млрд доларів за програмою МВФ, ми очікуємо зобов’язань від Японії та Великої Британії, і, звісно, ми розраховуємо на наших ключових партнерів і союзників – США та Євросоюз», – додав Марченко.

Як повідомляв OBOZ.UA, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україні у 2024 році знадобиться $42 млрд фінансової допомоги для покриття дефіциту бюджету. Ця сума зіставна з потребами бюджету-2023, який вимагає по $3-4 млрд зовнішніх вливань щомісяця.

Spread the love

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *